Potrawy na zdjęciach

Jak fotografować jedzenie

Fotografowie podejmują się różnych zleceń i w pewnych przypadkach bywa tak, że właściwie każde z nich jest inne. Bo jeżeli już komuś fotograf kojarzy się jedynie z osobą, która zajmuje się fotografowaniem rodzinnych uroczystości, to jest w błędzie. Specjalnością wielu fotografów jest fotografia kulinarna.

Nie niełatwo domyślić się togo, co jest na takich zdjęciach. Taka fotografia za przedmiot zainteresowania stawia sobie potrawy i szeroko rozumiane jedzenie.

W jakich sytuacjach stosuje się takie zdjęcia? Na pewno nie jest ich niedużo. Fotografia kulinarna Warszawa wykorzystywana jest w czasie, kiedy opracowuje się książki kucharskie. W nich oprócz przepisami na określone dania publikuje się także zdjęcia potraw. Zdjęcia te nie są zwykłe. Tutaj dana potrawa przedstawiona jest w taki sposób, ażeby zachęcało to do jej przygotowania. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia, na którym jest jedzenie, wcale nie jest takie łatwe. Nie chodzi jedynie o to, by potrawa była ładnie podana. Zdjęcia jedzenia muszą być zdjęciami dobrej jakości. Tutaj liczy się oświetlenie i wiele innych czynników, które mają wpływ na to, jaki efekt się uzyskuje. Ci fotografowie, którzy są dobrzy w takich zdjęciach, nie narzekają na brak pracy, bo zdjęcia jedzenia wykorzystuje się też w czasopismach czy folderach, które opracowuje się po to, ażeby zareklamować restauracje i lokale, gdzie podaje się jedzenie.

Bardzo często fotografia kulinarna pojawia się również w sieci. Na blogach, które poświęcone są tematyce kulinarnej, przy pomocy zdjęć jedzenia prezentuje się efekty pracy osoby, która blog prowadzi. Zdjęcia jedzenia pojawiają się też na serwisach, gdzie promuje się produkty żywieniowe czy lokale, które funkcjonują w branży astronomicznej. Zdjęcia potraw i jedzenia stosuje się również w sytuacji prezentowania oferty lokali, które zajmują się przygotowywaniem przyjęć i imprez okolicznościowych.

Polecam: Fotografia kulinarna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s